Postitatud Lisa kommentaar

Rätt nimega “50 R” *

Igal loodud mustril pole sama saatus – mõni läheb maailma avastama, mõnest saab käega katsutav tulemus ja mõni jääb failiks arvutis. Jagan teiega selle mustri lugu, sest muster maailma ei avasta ja rätt jääb ainsaks eksemplariks.

Ilmselt on igal mustri loojal mõni vihik või märkmik, kuhu lähevad kirja ideed ja mõtted, mustri kavandid ja huvitavad motiivid. Mul on olnud aastate jooksul päris mitmeid mustritele pühendatud vihikuid. Kevadel sattus üks mu vihikutest sõbra kätte. Peale lehitsemist võttis ta ette tühja lehe ja pastaka, tulemuseks paar mustri kavandit.

Mul endal on mustrite loomisel välja kujunenud oma käekiri, seega sõbra joonistatud kavandid olid midagi uut ja huvitavat. Samas ka väljakutse. Ma arvan, et läks mööda tubli mitu kuud kui üks õhtu sai kavandist muster. Panin kirja mõne lausega protsessist.

50 R kavand

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tõmbasin kavandile mõned abijooned, mille järgi kujundite asukohta ja proportsioone arvestada. Kavand andis peaaegu vaba voli kuhu panna nuppe ja kuhu õhksilmuseid. Nuppe sai kuidagi väga tagasihoidlikult, kõigest 620 tavalist ja 38 kolmekordset nuppu. Selle mustri puhul tundus see õige.

Juba mustrit vaadates teadsin, et seda mustrit ma ise kuduma ei hakka, jääksin ilmselt magama. Ma tahan igal real midagi uut ja põnevat. Nii sai selle räti kudumise rõõmu hoopis Katrin. Andsin ka lubaduse, et rohkem seda mustrit ta ega keegi teine kuduma ei pea.

Räti kudumiseks on kasutatud väga pehmet Lotus yarni lõnga Moon Night (95% lambavill, 5% kašmiir). Juba lõnga ostes teadsin, et see on pitsi kudumiseks tegelikult liiga pehme ega jää hästi oma vormi hoidma. Täpselt nii see ka on. Aga kuna tegemist on mu lemmiku aksessuaari värviga ja rätt on mõeldud mulle, siis sai see ära kasutatud. Tellimusi sellest lõngast ma ei kooks. Lõnga kulus 103g (jah, pidin ühe toki juurde tellima) ja suuruseks sai 222 x 97 cm.

 

* Kust selline nimi? Tegemist on 50-nda mustriga, mis on jõudnud arvutisse ja sõbra nimi algab R tähega. Lihtne 🙂

Lisa kommentaar