pilt3

Kes me oleme ja mis me pakume

Eelmisel aastal alustas Eesti aastapikkust 100. sünnipäeva tähistamist. Meie väikese riigi jaoks oli see väga oluline verstapost.

Kuigi vere poolest olen pigem venelane, olen siin sündinud ja üles kasvanud eestlasena. Ja ma olen selle eest väga tänulik. Ma kasvasin rääkides kahte keelt, hiljem tänu Ameerika multikatele lisandus veel kolmaski. Olen õnnelik, et mul oli privileeg üles kasvada rahumeelses ja kaunis riigis. Minu sünnist saati on Eesti tohutult arenenud ja teeb seda edaspidigi. Me oleme tuntust kogunud tänu Skype’le, modellile Carmen Kass, e-Riik (ja palju, palju muudki), kuid kudujate jaoks on see Haapsalu pits. Mustrid sisaldavad nuppe, mis eristavad meie kandi pitsi teistest ja teevad mustri eriliseks. Nad on ühtlasi garantiiks, et peen pits on kootud käsitsi, sest ükski masin neid siiamaani teha ei suuda.

Seega ei tule ilmselt üllatusena, et pitsi kudujana kudusin väga erilise räti Eestile kingituseks. Läksid pikad kuud täis planeerimist ja kudumist, mustris olid mõned erilised silmused ja kõigest 6556 9 kordset nuppu! Ka karp rätile sai erilise disainiga ja muidugi oli seegi käsitöö. Rätt on tänaseks eesti Rahva Muuseumis.

Viimati lisatud

Uued postitused