Postitatud 1 kommentaar

Palju õnne, Eesti!

Eelmisel aastal alustas Eesti aastapikkust 100. sünnipäeva tähistamist. Meie väikese riigi jaoks oli see väga oluline verstapost.


Kuigi vere poolest olen pigem venelane, olen siin sündinud ja üles kasvanud eestlasena. Ja ma olen selle eest väga tänulik. Ma kasvasin rääkides kahte keelt, hiljem tänu Ameerika multikatele lisandus veel kolmaski. Olen õnnelik, et mul oli privileeg üles kasvada rahumeelses ja kaunis riigis. Minu sünnist saati on Eesti tohutult arenenud ja teeb seda edaspidigi. Me oleme tuntust kogunud tänu Skype’le, modellile Carmen Kass, e-Riik (ja palju, palju muudki), kuid kudujate jaoks on see Haapsalu pits. Mustrid sisaldavad nuppe, mis eristavad meie kandi pitsi teistest ja teevad mustri eriliseks. Nad on ühtlasi garantiiks, et peen pits on kootud käsitsi, sest ükski masin neid siiamaani teha ei suuda.

Seega ei tule ilmselt üllatusena, et pitsi kudujana kudusin väga erilise räti Eestile kingituseks. Läksid pikad kuud täis planeerimist ja kudumist, mustris olid mõned erilised silmused ja kõigest 6556 9 kordset nuppu! Ka karp rätile sai erilise disainiga ja muidugi oli seegi käsitöö. Rätt on tänaseks eesti Rahva Muuseumis.

Rätt EV100

Minult uuriti kas plaanin mustrit ka avaldada, aga vastus oli ei. See rätt oli kingitus ja tegelikult polnud mõeldud kandmiseks. See on minu tänuavaldus kodumaale. Aga ma ei unustanud kudujate soove, seega see aasta avaldan lihtsustatud versiooni mustrist kõigile soovijatele kudumiseks.
Link mustrile:
http://lacebycr.com/et/shop/pdf-muster-eesti-100/

Nagu öö ja päev, aga Eesti 100 sisaldab siiski kõiki elemente EV100 rätist

1 thought on “Palju õnne, Eesti!

Lisa kommentaar