Kuidas edenes näituseks valmistumine ja millised mured vajasid lahedamist.
Ettevalmistused näituseks toimusid mõne nädala jooksul. Kõik rätid said värske viimistluse, pildistamise käigus tekib ikka mõni korts siia või sinna. Siis algas see kõige lõbusam osa – rätid oli vaja tamiiliga ümarale liistule külge õmmelda. Nõel läks läbi iga ääresilmuse; ühe räti peale kulus keskmiselt 45 minutit. Liistud lõikasin vastavalt räti suurusele lühemaks.
Rättide transportimine oli alguses täitsa peavalu, kuidas saaks rätid viia teise linna nii, et nad ei kaotaks oma värsket viimistlust. Laiali laotuna ei oleks nad kahjuks autosse mahtunud ja midagi väga suurt rentida tundus veidi liiast. Õnneks me emaga kahepeale mõtlesime lahenduse välja – kerime rätid ettevaatlikult ümber paksu ümarliistu. Selliselt pakitult mahtusid rätid ilusti ka minu enda väikesesse bemmi. Mul oli hea meel näha, et kohale jõudes olid rätid säilitanud oma viimistluse.
Tartu Loodusmajas aitas kõike paika sättida näituste kordinaator Anneli. Kõik läheb ikka ladusalt kui abistamas on kogenud inimene.
Olen väga tänulik, et Tartu Loodusmaja mind vastu võttis ja aitas mul unistuse täide viia. Siiamaani on veidi uskumatu, et ma tegingi ära esimese päris isikliku pitsinäituse. Unistada tuleb suurelt, sest unistused lähevad täide!
Näitus on avatud kuni 7.11.2021
https://www.tartuloodusmaja.ee/uritused/pitsinaitus-ja-raamatuesitlus-shades-of-lace-15-10-07-11-2021/
Video näitusest: https://www.youtube.com/watch?v=Cnd2sPILSq8
Pildid näitusest: http://lacebycr.com/pitsinaitus-shades-of-lace-tartu-loodusmaja/
Kõik pildid on teinud Irina Luks, mu kallis ema.