Postitatud 2 kommentaari

Rätt, millel pole mustrit

RättMõne rätiga ei lähe kõik plaanipäraselt ja tulemuseks võib olla midagi ootamatut. See rätt on just sellise sünnilooga.

Mul oli mõte kududa ilus kollane lilledega rätt. Muster kirjas, lõng kapist haaratud ja algus tehtud. Alles järgmisel päeval valges ma avastasin, et vale kollane on varrastel. Mis seal ikka, jätkasin veel kudumist. Pooleli jäi umbes lille keskelt. Sügise lõpus ma lõpetasin poolikuid töid ja järjekord jõudis kollaseni. Vaatasin poolikut tööd ja asusin mustrit otsima.

Otsisin mis ma otsisin, mustrit polnud kuskil. Mul oli mõne aja eest tore õnnetus usb pulgaga, mis otsustas ootamatult eluga hüvasti jätta. Mul õnneks suurem osa mustreid oli siiski veel koopiana olemas, aga see muster kahjuks jäigi kadunuks.

 

 

 

 

Antud olukorras tundus olevat kolm varianti:

 • Harutada pooleli olev töö ja alustada millegi uuega
 • Pooliku räti järgi kirjutada uuesti muster
 • Lihtsalt kududa ja vaadata mis tuleb välja

Käiku läks kolmas variant. Põnevuse lisamiseks ja uue lõnga katsetamiseks võtsin juurde helekollase meriino. Ütlen ausalt, oli üks ääretult mõnus kudumine. Oli pidev põnevus. Paar korda sain küll harutada (oh kui tüütu tegevus), aga vähemasti sain täiesti paberivabalt hakkama.

Peale sellist põnevat eksperimenti on tahtmine kohe veel nii kududa. Loodan veel paar huvitavat eksperimenti kevadel valmis jõuda. Egas siis koguaeg saa kududa oma lõbuks.

2 thoughts on “Rätt, millel pole mustrit

 1. Fantastiс blog! Do you have any recommendations for aspiring writers?
  I’m planning to start my own website soоn but I’m a little lost on eѵerything.
  Would yoս prⲟpose starting with a free platform like Worɗpresѕ or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally confused ..
  Any suggestions? Kudоs!

  1. Thank you.

   Why would You use paid option if there are countless free and user friendly options? 🙂

Lisa kommentaar